דולה

היא שומרת על מקומה השקט מאחורי הקלעים, מותירה את הבמה לשחקנית הראשית – האישה ההרה, העתידה ללדת. דולה, תומכת הלידה, נמצאת  בשביל לסייע ולתמוך, פיזית ונפשית, רוחנית ורגשית. הנוכחות שלה אינה רק נוכחותה של בעלת מקצוע אלא של אישה עם  רגישות, עם נשמה.
תומכת הלידה חשובה במיוחד עבור נשים לפני הלידה הראשונה שלהם, כאשר הלא-נודע רב מהנודע. דולה מפיגה מתחים, משככת חרדות, מרגיעה, מלטפת. היא מלווה את שלביו  של ההיריון – ודאי בשבועות האחרונים לפני הלידה – מתרגלת עם האישה את הנשימות האמורות להרגיע, מציעה לה ומתרגלת אתה תרגילים בדמיון מודרך. אם האישה משתתפת בקורס הכנה ללידה – דולה חוזרת אתה על החומר הנלמד ומחזקת אותה. דולה נוטעת ביטחון בעצם הימצאותה בסביבה, זמינה ונגישה.

יש נשים שעבורן דולה אינה בבחינת מותרות כדי ללדת בתנאים של  "שבעה כוכבים". יש נשים שזקוקות לנוכחותה הצמודה של אישה, אשר תוכל להעניק להן את הרוגע ואת השלווה שהן כה זקוקות ומשוועות לה ככל שהולך וקרב מועד הלידה.

דולה אמורה להזדהות אם האישה העתידה ללדת אבל גם לשקף לה את המציאות כפי שהיא.  דולה הולכת על קווים דקים, בין לבין. היא יודעת את העובדות והיא מסייעת לאישה היולדת לעכל אותן, כאשר המטרה היא לא רק "לעבור את זה", אלא לחוות את הלידה כחוויה מכוננת, משמעותית, במלוא עצמתה ויופיה. דולה נמצאת במקום שבו אישה בוראת חיים.

מחקרים שונים מראים, כי יולדות שיולדות הנעזרות בשירותה של הדולה – לידתן  קלה ופשוטה יותר מאשר נשים רבות שיולדות לבדן, בהעדר כל תמיכה פיזית ורגשית.

מי שמכיר את עבודתה של דולה ומבין את חשיבותה לא יתפלא על תוצאות המחקרים, שאליהן ניתן להגיע  – האמת? -גם בלעדיהם. כך או כך, יש נשים שמעדיפות ללדת בפעם הראשונה כאשר דולה צמודה אליהן עוד בהיותן בהיריון  ובפעמים הבאות שהן יולדות הן אינן נזקקות לשירותה, לעומתן יש  נשים, אשר  הלידה זכורה להן כחוויה הודות לנוכחותה הקרובה של דולה והן אינן מוותרות עליה בכל לידותיהן. מזל טוב!

תגים:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: